Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

КРМЮ. Маніфест Форуму молодих юристів України

01.06.2009

Теми: Форум молодих юристів України, ціннісні орієнтири молодих юристів

Утверджуючи повагу до права через довіру до правників, цінуючи зв’язок поколінь у юридичній професії, усвідомлюючи свою зростаючу відповідальність за становлення юридичної професії в Україні, формування нових поколінь молодих юристів, зібравшись 29 травня 2009 року учасники Форуму молодих юристів України звертаються із наступними закликами до молодих юристів України.

  1. У єдності юридичної професії – її сила та авторитет права. Опікуймося передусім інтересами юридичної професії загалом, а вже згодом — певної її гілки. Ми — передусім правники, а вже згодом – судді, адвокати, прокурори, нотаріуси, юрисконсульти, вчені-юристи, державні виконавці тощо. Утверджуймо традицію цілісності українського правництва.
  2. Юридична етика і деонтологія – норматив професійної діяльності юриста. Дотримуймося високих стандартів професійної компетентності, етичності, турбуймося про правовий захист громадськості, функціонування системи правосуддя, оберігаймо й примножуймо позитивний імідж української юридичної професії. Протидіймо всіляким проявам неналежності в усіх сферах юридичної діяльності, на всіх етапах професійної підготовки правників, іншим негативним явищам, які є не лише протиправними, але й неетичними.
  3. Професіоналізм – професійний обов’язок кожного юриста. Підтримуймо високі вимоги до професіоналізму та компетентності майбутніх правників. Зовнішнє тестування абітурієнта — одна з передумов набуття ним статусу «студент-правник». Випускник юридичного навчального закладу — лише кандидат на високе звання «правник». Рекомендуймо впровадити дворівневу систему державної атестації на здобуття кваліфікації «юрист», — навчальним закладом після отримання диплому про здобуття юридичної освіти та на етапі набуття статусу «юрист» шляхом складання правничого кваліфікаційного іспиту. Постійно підвищуймо рівень професіоналізму.
  4. Право- та державотворення України – громадянський обов’язок юриста. Становімо Україну як правову і соціальну державу, що ґрунтується на принципі верховенства права, реального реалізації прав і виконанні обов’язків людини і громадянина. Формуймо українське право й українського правника, яким притаманні гуманізм і людяність, повага до традицій та прагнення до поступу. Вивчаймо і впроваджуймо в Україні кращий іноземний правничий досвід, опановуймо кілька професійних іноземних мов.
  5. Соціальна відповідальність — професійний обов’язок кожного юриста. Зробімо принцип соціальної відповідальності професійним обов’язком правника. Надання безоплатної правової допомоги тим, хто її потребує, але не може дозволити — це професійний обов’язок кожного юриста. Зробімо Всеукраїнський тиждень права демонстрацією реального здійснення цього обов’язку.
  6. Юридичні навчальні заклади — охоронці правової держави. Підтримуймо високі стандарти юридичної освіти. Сприяймо запровадженню її державних стандартів, які б, з одного боку, забезпечували здобуття і перевірку мінімальної професійної компетентності, а з іншого, — автономію юридичних навчальних закладів, їх можливість надавати сучасну юридичну освіту, стимулювати розвиток кожного майбутнього юриста як професіонала, так і особистості, сприяти розвитку особистості викладача, персоналу, зайнятого в діяльності юридичних навчальних закладів.
  7. Правники — це митці добра і справедливості. Розглядаймо право, юридичну діяльність не лише як професію, але і як мистецтво добра і справедливості. Направляймо на їх утілення здобуті професійні знання і навики та наші зусилля.

Схвалено Форумом молодих юристів України 29 травня 2009 року за пропозицією голови Ради В. С. Бігуна

Інші посилання: сайт Мін'юсту http://minjust.gov.ua/0/20492

 

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign