Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрБізнес. Ноа Рубінс, радник ЮФ Freshfields: «Україна – з-поміж пріоритетів для Freshfields». Про «українську стратегію фірми» і локальних партнерів

19.08.2008

Пане Рубінс, якою є стратегія Freshfields щодо України й чим вона відрізняється від стратегії інших фірм «магічного кола»?

Звісно, що я не можу відповідати від імені фірм «магічного кола» чи навіть висловлювати офіційну позицію Freshfields. Але я обізнаний з позицією керівництва нашої фірми щодо України, інших країн СНД. По-перше, керівництво фірми дуже зацікавлене працювати в Україні. Можна навіть сказати, що наші партнери дійшли висновку: Україна – одна із пріоритетних юрисдикцій, в яких ми хочемо працювати, займатися найбільшими проектами. Оскільки ми дуже давно працюємо на теренах СНД, особливо в Росії, а також у Казахстані, Грузії, Азербайджані, наші юристи здобули чималий досвід супроводу проектів на пострадянському просторі.

Чи працюють у Freshfields українські юристи?   

У нас – велика фірма, одна з найбільших у світі: 2800 юристів по всьому світу, і я є одним із багатьох, тому складно сказати. Я також є спеціалістом з міжнародного арбітражу, тому не завжди знаю, чим займаються мої колеги. Але я знайомий принаймні з одним українським юристом. Він працює у Лондоні, займається корпоративними справами.

Чи планує фірма відкриватися в Україні?

Фірма Freshfields найближчим часом не збирається укорінитися, відкрити представництво в Україні.

Що означає «найближчим часом»?

Звичайно, дуже складно передбачити майбутнє. Але мене б дуже здивувало, якби Freshfields відкрили офіс у Києві в наступні 10 років

Пригадується, як Девід Чарльз (керуючий партнер ЮФ Clifford Chance) на моє запитання, чи не запізно «кліффорди» приходять в Україну, оптимістично відзначив, що вони роблять це швидше за головних конкурентів із «магічного кола».

Річ у тім, що ми давно працюємо в Україні. Цей процес, як би ми його не називали, буде лише поглиблюватися. Ми не збираємося йти з України і водночас не збираємося відкривати офіс. Ця обставина повністю відповідає загальній стратегії Freshfields на даний момент.

У чому полягає ця стратегія?

Вона полягає у тому, щоб мати представництва там, де цього потребують наші клієнти.  Деінде ми можемо працювати ефективно й іншим шляхом. В даний момент ми працюємо і працюємо ефективно в Україні через наших місцевих партнерів. І нам здається, цей шлях є найбільш ефективним і для них, і для нас, і для наших клієнтів. Це найефективніший спосіб здійснення нашої діяльності в Україні.

Над якими проектами в Україні працює Freshfields?

Мені складно відповісти щодо наших корпоративних проектів. По-перше, тому, що я не до всіх проектів маю відношення. По-друге, тому, що я не завжди знаю, які проекти є конфіденційними в плані їх розголошення. Тому лише скажу, що я знаю точно, що мої лондонські колеги були причетні до дуже великих справ залучення фінансування для масштабних проектів в Україні.

Які ваші відгуки щодо якості послуг місцевих партнерських фірм?

Наскільки я знаю – і я знаю це в основному від своїх колег у Лондоні – дуже позитивні.

Над якими проектами ви зараз працюєте в Україні?

Вони стосуються вирішення спорів. Можу лише відзначити, що йдеться про велику справу, на яку ми одержали доволі масштабний мандат. І у зв’язку з цим ми будемо працювати з нашими місцевими партнерами.

Працюючи в Центральній і Східній Європі, що останнім часом справило на вас найбільше враження у професійній сфері?

За останні 5 років справляє враження зрілість місцевих клієнтів. Так, відомі міжнародні транснаціональні корпорації завжди були дуже коректними, професійними, їхні юрисконсульти завжди розуміли роль зовнішніх радників – як ми повинні співпрацювати. Так не було завжди в країнах СНД – і часто від нас очікували того, чого ми не можемо зробити – але все частіше я спостерігаю те, що українські та російські компанії прагнуть прозорості, розбудови міцної корпоративної структури, яка повинна стати достатньо міцною, щоб залучати велике фінансування Заходу. А також нести відповідальність перед акціонерами, громадськістю. Усе це позитивно відображається на поведінці, очікуваннях та стандартах місцевих компаній. І це дуже приємно.

З кожним роком стає дедалі приємніше працювати з місцевими клієнтами. І ми маємо надію, що скоро в Україні місцеві компанії стануть міжнародними компаніями, міжнародними корпораціям, що вони стануть так би мовити левовою часткою нашої клієнтури. Це значною мірою вже сталося в Росії, де в нас уже дуже багато поважних і важливих клієнтів. Клієнтів, важливих для усієї нашої фірми, не тільки для московського представництва.

Якби вам довелося відзначити щось найголовніше про те, чим особлива фірма Freshfields, що б ви відзначили?

Є багато різних думок. Відзначають нас як кращих, відзначають нашу команду, атмосферу тощо.

Якою є ваша думка?

Я працював у багатьох компаніях, у найбільших американських, зараз англійських, фірмах. Здебільшого вони дуже схожі одна на одну; в плані якості послуг, думаю, в основному ми працюємо на одному рівні. Я не можу сказати щось погане про якість роботи моїх головних конкурентів.

Тобто як у футболі – йдеться про вищу лігу. Але ж є різні команди … 

Так, сьогодні одна команда виграє, завтра – інша.

Чому ж ви хочете вигравати з Freshfields?

Ми не завжди виграємо. Я думаю, що дуже багато залежить – і це стосується не тільки України – від особистих стосунків. Так, країни у ХХІ столітті стають дедалі більше забюрократизованими, такими ж стали наші юридичні фірми. Дуже багато залежить від особистого характеру і досвіду кожного юриста.

Це вас привело до Freshfields, чи це є висновок роботи у фірмі?

Я завжди це відчував. Але це стало ще більш відчутним, коли я став працювати в СНД, в Україні, в Росії, Казахстані тощо. Особистісний аспект є дуже важливим. Так, він важливий і в Англії, і в Європі, і в Америці. Але ще більш важливим він є в Україні.

Я не можу сказати, чим ми є кращими за інші фірми. Але я можу сказати, що з усіх фірм, де я працював, саме у Freshfields найбільша кількість колег, з якими я спілкуюся щодня, справляє на мене враження своїм розумом, своїм умінням швидко й ефективно розібратися у складних юридичних питаннях. Я думаю, що всюди працюють хороші спеціалісти, всюди є генії. Але я захоплююсь цим у Freshfields у відсотковому відношенні. Захоплююсь умілістю, досвідченістю і дійсно блискучістю юристів.

І це я говорю щиро, маючи з чим порівняти, бо Freshfields для мене – вже п’ята фірма.

Розмову вів Славік Бігун

 

= Freshfields: вибрані українські проекти =

  • Організація та проведення в Києві спільно з ЮФ «Магістр & Партнери» (нині – Magisters) семінару з питань захисту прав іноземних інвесторів у зв’язку з ліквідацією вільних економічних зон (джерело: сайт Freshfields)
  • Юридичний супровід (консультування лід-менеджерів) випуску високоприбуткових п’ятирічних єврооблігацій для ВАТ «Миронівський хлібопродукт» на суму $250 млн (українські радники: ЮФ «ШДП» (нині – «Астерс»), Baker & McKenzie) («ЮГ» №1 2007)
  • Представництво Raiffeisen International Bank-Holding у продажу 100% акцій Raiffeisenbank Ukraine угорському банку OPT Bank (OPT Bank представляли юристи CMS Cameron McKenna) («ЮГ» № 15 2006)
  • Представництво в арбітражі австрійського банку в суперечці з української будівельною компанією щодо виплати гарантійних сум (імена клієнтів не розголошувалися; джерело: сайт Freshfields)
  • Супровід різноманітних корпоративних трансакцій, пов’язаних з українським елементом, юристами лондонського та московського офісів Freshfields
  • Представництво Уряду України в арбітражному процесі в Стокгольмі в «справі Ванко» (джерело: Уряд України, «ЮГ» №31-31 2008)

 

Публікація:

Юридична газета. — 2008. — № 33. — 19.08. — С. 5.

Також почитати:

Бігун Славік. Українське укорінення Freshfields. Контроверсійні історії з «хепі-ендом» // Юридична газета. — 2008. — № 33. — 19.08. — С. 1, 4-5.

Бігун Славік. Freshfields: таланти, гроші й атмосфера // Юридична газета. — 2008. — № 33. — 19.08. — С. 1, 4-5.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign