Перша сторінка
Мапа сайту
Зворотній зв'язок
Персональний сайт Славіка Бігуна
Людяність і оптимізм, професіоналізм і довершеність

ЮрХіт

ЮрПублікація. Як юристу відпочити ефективно. Рецепти «no shoes, no news» та чорногорський

16.08.2008

У нас, юристів, усе має бути ефективним. І відпочинок також. Але що робити, якщо навіть часу повноцінного бракує. Як відпочити, набратися сил за таких умов? Скажімо, завершується літо, а ви відчуваєте втому перед початком пожвавлення юридичної діяльності. Дозвольте обмежитися тут лише двома перевіреними рецептами (детальніше про те, «як юристу відпочити і зняти стрес» «Юргазета» писала в №37 2007 року).

«No shoes, no news». Голова юриста подібна комп’ютеру. Вона містить масу інформації, що часом обтяжує та перевантажує. Тому голову потрібно час від часу розвантажити. Чи не найкраще для цього підходить відпочинок за системою «no shoes, no news». Тобто треба створити для себе такі умови, за яким до вас не потраплятиме жодна інформація, жодні новини (no news). Організатори туристичного відпочинку переконані: це трапляється, коли людина, так би мовити, розбута, без взуття (no shoes). Тобто відпочиває без думки про свої ділові справи, вирішення яких, погодьтеся, без «шузів» не обходиться.

Влаштувати собі відпочинок а-ля «no shoes, no news» можна по-різному. Поїхати у віддалений край, острів, українське село. Місце має значення лише в розуміння уподобань і пори року. Головне – убезпечити себе від потрапляння інформації. Ну, принаймні, її фільтрування. Варто обмежитися чи відмовитися від перегляду телебачення, прослуховування радіо, отримання інформації про справи клієнтів тощо. Звісно, потрібно переконатися, що справи клієнта або завершені, або про них дбає той, хто вас заступає.

Чорногорський рецепт. Лінивість – ворог юриста (та чи лише юриста?). Але лінивість, визнаємо, ґрунтується на природному людському прагненні до самозбереження. Лінивість можна поділяти на фізичну, коли «лінується тіло» та ментальну, коли «лінується розум». Важко сказати, яку лінивість може дозволити собі юрист; але на відпочинку кожен може сам обрати свій підхід.

Один із підходів – чорногорський. На нього нещодавно натрапив, відпочиваючи в Чорногорії (до речі, за принципом «no shoes, no news»). Їх викладено в «заповідях чорногорця». До речі, кажуть, що чорногорці – найлінивіші люди в світі. Але вони довго й добре живуть. Виникло бажання інтерпретувати заповіді чорногорця як «заповіді юриста». Перед тим, як їх перерахувати, зроблю одне застереження: не слідуйте цим заповідям на роботі, бо вас швидко звільнять. А якщо так, то, мабуть, така ваша доля – не бути юристом. Але в цілях відпочинку ці заповіді можуть підійти.

Отож. Юрист народжується втомленим і живе, аби відпочивати. Юристе, люби ліжко своє, як самого себе. Відпочивай удень, аби вночі спати. Не працюй – праця вбиває. Якщо побачиш, що якийсь юрист відпочиває – допоможи йому. Працюй якомога менше, а що можеш – переклади на іншого. В прохолоді спасіння від відпочинку ще ніхто не вмер. Усі хвороби – від роботи, не помри молодим.  І останнє: юристе, якщо побачиш, що хтось пирує – приєднуйся, а якщо побачиш, що хтось працює, то відійди, не заважай. Якщо захочеш попрацювати, присядь, відпочинь, і це бажання зникне.

Про те, аби ви не слідували цим рецептам на роботі, я вже попереджав. Якщо так, то –успішної апробації рецептів. Спробуєте, не забудьте розповісти, чи вони спрацювали. Я ж піду шукати для вас нових рецептів. Кажуть, копітка робота в цьому допомагає.

Славік Бігун, головний редактор «Юргазети»

Публікація:

Як юристу відпочити ефективно. Рецепти «no shoes, no news» та чорногорський (колонка редактора) // Юридична газета. — 2008. — № 33. — 19.08. — С. 3.

 

Статистика

Rambler's Top100

Створено в
студії

~~ <*))>< ~ fishdesign