First page
Sitemap
Feedback
Slavik Bihun’s Personal Site
Humanness & Optimism, Professionalism & Perfection

YurHit

ЮрБізнес. Форум ЮФ СНД: російські юрамбіції та заздрість до українців

27.06.2008

Фото: Красиво. Приємна честь. Організатор Форуму Ірина Паліашвілі й почесний гість гала-вечері для учасників Форуму в Петродворці Ігор Артьемьев (глава Федеральної антимонопольної служби РФ)

 

Провідні національні юридичні фірми в країнах СНД та їхні лідери почуваються дедалі впевненіше. Вони готові не лише домінувати на внутрішніх ринках, але й виходити на зовнішні. Але для цього потрібно об’єднати свої зусилля. Й, зокрема, більше співпрацювати та спілкуватися. Зокрема, й неформально. Як-от у дружній атмосфері під час Третього форуму юридичних фірм країн СНД, що відбувся 25-27 червня 2008 року в Санкт-Петербурзі (детальніше про ідею, історію та особливості форуму читайте: Білий танець лідерів юридичного бізнесу в № 20 „ЮГ”, С. 6-7).

 

НЮФи, ІЛФи і корупція

„Ми чимало навчилися від вас”, - каже відомий російський бізнес-юрист Дмитро Афанасьєв (Дмитрий Афанасьев), дякуючи від імені своєї фірми та російського юридичного бізнесу бізнесу західному. Зокрема, міжнародним фірмам, які він, за його словами, люб’язно називає „ІЛьФАми” (русифікована абревіатура від англійського ILS: international law firm). Але „НЮФи повинні дружити з НЮФами, а не з ІЛьФами”, – наголошує Афанасьєв.

В цьому плані Росія намагається наздогнати Україну, в якій домінують українські ЮФ. Але Афанасьєв, відомий своїми зв’язками як в великій російській політиці, так і бізнесі, йде ще далі. В його мелодійній пісні юридичного бізнесу чуються політичні нотки: „Дякую вам (західні ЮФ) за те, що ви нас навчили. Ви можете покладатися на нас. Й ви тепер можете допомогти нам підтримувати наші національні пріоритети”.

З-поміж „російських” ініціатив Афанасьєва та інших, які були озвучені на форумі, відновлення статусу російської мови як мови міжнародних стосунків та бізнесу, зокрема контрактів, популяризація і визнання Росії центром міжнародного арбітражу. Йдеться навіть про те, аби російське право замінило англійське, й міжнародні арбітражні процеси відбувалися частіше в Москві, аніж в Лондоні чи Стокгольмі.

Але в росіян в цьому плані є ще одна проблема. У цьому разі – типова для України. Це – корупція, в якій замішані й юристи. Що порушує питання про їхню відповідальність. Але й на це в великого юридичного бізнесу вже є своя відповідь. „Більшості юридичних фірм корупція невигідна, –  каже Афанасьєв й додає аргументи: ми платимо „великі зарплати своїм юристам, і це середовище, де „багато свідків”. Свої пояснення сам юрист вважає цинічними. Але прагматичними, погодьтесь.

 

Економічні стимули дружби

Така само прагматично мислять й більше 200 учасників, які приїхали на Форум до Пітера з усіх куточків СНД й не лише. Це керівники, старші партнери національних і міжнародних юридичних фірми, які працюють на теренах колишнього СРСР.

Головна ідея форуму – це неформальне бізнес-спілкування лідерів юридичного бізнесу цього регіону. „Повірте, – каже організатор Форуму Ірина Паліашвілі, – угоди будуть підписані. Й тоді наступним буде питання про те, „кому подзвонити”, до кого звернутися, аби представити інтереси своїх клієнтів у тому чи іншому місті на теренах СНД.

Ідею форуму було вперше реалізовано в 2006 року в Києві. Минулого року він успішно пройшов у Баку. Цікаво, що наступний форум може знову відбутися в Києві. Під час форуму відбулося попереднє голосування й Київ на один голос випередив Відень. Й це при тому, що Київ, на відміну від Відня, не представляла жодна фірма. Яка бажала б, як цього року лідер російського юрбізнесу ЮФ „Егоров, Пугинский, Афанасьев и Партнеры”, прийняти форум. Здається, ззовні юридичний ринок України видається більш єдиним, аніж внутрішньо.

 

Форум ЮФ СНД 2008: українські учасники

- „Арцингер та партнери” (С. Шкляр, В. Ребок (в))

-   „Астерс” (О. Падалка)

-     „Василь Кісіль і Партнери” (О. Макаров, Д. Лисенко)

-         „Династія” (Д. Миргородський)

-         „Інюрполіс” (О. Кібенко, К. Келлі)

-         Magisters (O. Рябоконь (в), О. Рєзніков)

-         RULG – Українська правова група (І. Паліашвілі (в) та інші)

-         „Правовий альянс” (Д. Алєшко)

-         „Саєнко Харенко” (С. Ігнатовський)

-         „Салком” (Є. Кубко, Н. Кузнєцова, В. Лукомський)

-         „Фарго” (Ю. Купріянова)

Буквою „в” позначені ті делегати, які виступали як доповідачі

 

Публікація (скорочено):

Бігун Славік. Третій форум ЮФ СНД: НЮФам дружити з НЮФами, а не ІЛФами // Юридична газета. – 2008. – № 26. – С. 2.

 

Statictics

Rambler's Top100

It is created
in studio

~~ <*))>< ~ fishdesign